Tirana Airport (TIA) Rinas, Albania
+355693333550
24H

Makina me qera Tirane

Pick-Up Information
Return Information
Filters

Makina me qira në Tiranë

Ekonomike, te lira, luksoze, 4×4, furgona, 7 vende….

 Hyundai i10
Mini
day From
15€
 Hyundai i10 Automatic
Mini
day From
17€
Skoda Fabia
Small
day From
17€
Seat Ibiza
Small
day From
18€
Ford KA+ 2020
Small
day From
18€
 Hyundai i20
Small
day From
20€
Ford Fiesta
Small
day From
20€
Skoda Fabia Automatic
Small
day From
20€
Skoda Rapid
Medium
day From
20€
Fiat Tipo
Intermediate
day From
21€
 Hyundai Accent 2019
Intermediate
day From
23€
VW Golf VI
Compact
day From
26€
VW Golf VII
Compact
day From
34€
Opel Antara
SUV 4x4
day From
43€
Chevrolet Captiva
SUV 4x4
day From
43€
Kia Sportage
SUV
day From
47€
Ford Kuga
SUV
day From
47€
 Hyundai H-1 (7+1)
Passenger Van
day From
74€
Ford Tranzit (8+1)
Passenger Van
day From
83€

Tirana është kryeqyteti dhe qytetimi më i madh i Shqipërisë. Rrugët kryesore janë të mirëmbajtura dhe me starndarte por nëpër rrugë dytësore duhet kujdes pasi infrastruktura nuk është gjithmonë e mirë. Makina me qera Tiranë është e domosdoshme pasi transporti publik është i limituar dhe nuk ka akses në të gjitha destinacion e preferuara turistike. Flota jonë ofron makina me qera ekonomike në Tiranë duke filluar nga 10 euro dita.

Çmimet e makinës me qera në Tiranë bazuar nga sezoni.

  • çmimi (€)

Çmimet e makinës me qera në Tiranë bazuar nga kohëzgjatja

  • çmimi (€)

Çmimi ne grafik i referohet kategorisë ekonomike dhe koha mesatare e marrjes me qira prej 10 ditësh.

Makina me qera tek Zogu zi

Makina me qera Tirane
Makina me qera Tirane

Trafiku në Tiranë është i rënduar sidomos në hyrje-dalje dhe në qënder të qytetit. Edhe parkimi është i limituar dhe kur merni makina me qera Tirane rekomandohet që automjeti të jetë i vogël që të përshtatet me vendparkimet dhe rrugicat e ngushta. Rrethrrotullimi i Zogut të zi është vendi ideal për të marrë makina me qera pasi stacioni urban dhe inter-urban është shumë afër.

Makina me qera Tirana airport, Rinas.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës “Nënë Tereza” ndodhet 16 kilometra nga qyteti i Tiranës dhe është aeroporti i vetëm ne Shqipëri. Kjo distance përshkohet për rreth 35 minuta me trafik normale automjetesh.

Makina me qera Rinas Tirane nga AlbaniaOnline janë te markave dhe modeleve më te vlersuara, duke filluar nga modelet ekonomike, familjare deri tek makina me qera luksoze dhe furgona me qera 8+1 vende.

AlbaniaOnline ® 2020